Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Nasıl Açılır?

Özellikle birden fazla kişinin kullandığı bilgisayarlarda, kullanıcıların kendi hesaplarıyla işlemlerini gerçekleştirmeleri en doğrusudur. Hesapların bazılarını yönetici yetkileri vermeyi güvenlik nedeniyle tercih etmeyebilirsiniz. Kendi hesabınıza bir şifre koyarak başkasının girmesini engelleyebilir ve kullanıcı dosyalarınızı güvene alarak silinme gibi ihtimallerin önüne geçebilirsiniz.

Gelelim konumuz olan Windows 10 işletim sisteminde nasıl yeni bir yerel kullanıcı hesabı oluşturulacağına. Anlattığımız yöntemle bir microsoft mail hesabına gerek olmadan yerel bir windows 10 kullanıcı hesabı oluşturabileceksiniz.

Microsoft Hesabı Olmadan Windows 10 Kullanıcı Hesabı Nasıl Eklenir?

windows 10 kullanıcı hesabı

Windows 10 yeni kullanıcı ekleme

Windows 10’da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak için öncelikle başlat menüsüne sağ tıklayarak Çalıştır penceresini açın veya Windows Tuşu + R kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

windows 10 yeni kullanıcı

Burada kutuya control userpasswords2 yazarak Tamam butonuna tıklayın.

windows 10 yeni kullanıcı ekleme

Kullanıcı Hesapları‘nı yönetebileceğiniz pencere açılacaktır. Burada halihazırda mevcut olan hesapların listelendiğini görüyorsunuz. Bu hesapları seçerek bunlarla ilgili işlemleri yapabilirsiniz. Kaldır butonuyla hesabı silebilir Özellikler butonuna tıkladığınızda açılan bölümlerden Kullanıcı adını değiştirebilir veya Standart Hesap / Yönetici Hesabı ayarlamasını yapabilirsiniz.
windows 10 kullanıcı hesabı oluşturma

Asıl konumuza dönecek olursak yeni bir hesap oluşturmak için Ekle butonuna tıklamanız gerekiyor. Bunun ardından E-posta adresi girmenizi isteyen bir ekranla karşılaşacaksınız. Ekranın altında yer alan Microsoft hesabı olmadan oturum aç (önerilmez) bağlantısına tıklayın.

windows 10 yerel hesap

Sonraki ekranda Yerel hesap butonuna tıklayın.

windows 10 kullanıcı ekleme

Kullanıcı adını, parolayı ve parola ipucunu belirledikten sonra İleri butonuna tıklayın.

yeni kullanıcı

İşlem tamamdır. Yeni kullanıcı hesabınız hayırlı olsun 🙂

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*